Свято ляльок

3.03 японці відзначають Хіна мацурі, Свято ляльок. Це свято для дівчат. Ще цей день має назву Момо-но секку, День цвітіння персиків, свято весни.
Кожна родина, де є доньки, на спеціальній підставці виставляє дуже красиві набори ляльок. Підставка має 3, 5 або 7 ступенів та покрита червоною матерією. На верхній платформі сидять дві ляльки, які символізують імператора та імператрицю, нижче розташовані придворні та музики.
Раніше вірили, що ляльки можуть вбирати в себе злих духів. В цей день відпускали за течею в плетених кошиках паперових ляльок. Ці ляльки забирали з собою злих духів, а з ними негаразди та хвороби, які ці духи викликали.
Зараз ляльки вже не паперові, а з порцеляни, кераміки, шовку. Ними не бавляться у звичайні дні, а виставляють на хінадана та милуються. Такі ляльки можуть передаватися
в родині з покоління в покоління. Зазвичай, коли в родині народжується дівчинка, то батьки купують новий набір ляльок, який потім доповнюється ляльками, які дарують їм родичі та друзі. І чудовим подарунком для новонародженої дівчинки є ляльки для виставки, бабуся і дідусь з боку матері дарують нінгьо з побажаннями, щоб дівчинка росла здоровою. Ще в цей день дівчат одягають в святкове вбрання, ходять в гості, дарують подарунки, їдять солодощі. Дівчата в цей день особливо чемні, це день, коли батьки демонструючи, як гарно виховані їх доньки.
Цього року ми теж змогли по-справжньому відсвяткувати це свято і показати будоканівцям перлину цього дня – виставку ляльок. А все завдяки неймовірному подарунку Будокану від посольства України в Японії і Надзвичайному та повноваженому послу України в Японії Сергію Корсунському Sergiy Korsunsky . Сергій, Володимирович, дякуємо дуже!!! どうもありがとうございます。
Також дякуємо Всеукраїнська Благодійна Організація та Стегнієнку Дмитру Анатолійовичу за допомогу та сприяння!
%d блогерам подобається це: