Філенко Катерина Олексіївна

Філенко Катерина Олексіївна народилася 21 березня 1995 року в АР Крим.

У 2001 році пішла у 1 клас СЗШ №73 м. Львова. Під час навчання у школіздобула призове місце у районному конкурсі-захисті дослідницьких, пошукових та реферативних робіт з математики, неодноразово нагороджувалася грамотами за участь у Всеукраїнських учнівських олімпіадах з інформатики та історії, а також отримала дипломи за призові місця у старшій віковій категорії в міському конкурсі дитячої поезії присвяченому Птаху року 2010 – горобцю польовому і Птаху року 2011 – синиця блакитна. У 2012 році з відзнакою закінчила СЗШ №73 м. Львова.

У 2012 році поступила у Львівський національний університет імені Івана Франка на філологічний факультет. Протягом навчання неодноразово була учасником у після навчальних заходах в університеті та волонтером під час культурних подій у Львові.

У 2015 році пройшла педагогічну практику у львівській школі, де провела позашкільний захід присвячений мистецтву оріґамі «Шлях журавлика». Під час заходу діти ознайомилися з короткою історією оріґамі та стародавніми віруваннями, які пов’язані зі складанням паперового журавлика. Школярі також дізналися про Сасакі Садако з Хірошіма, яка постраждала від ядерного бомбардування у 1945 році, а наприкінці заходу учні самостійно склали зі спеціального паперу для оріґамі журавлика.

У 2016 році здобула ступінь бакалавра за напрямком підготовки «Філологія» та отримала кваліфікацію «Бакалавр філології. Вчитель японської мови та літератури».

З осені 2016 року викладає японську мову у СЗШ східних мов м. Львова.